Kolagen naturalny

Kolagen

KOLAGEN – BIAŁKO MŁODOŚCI
Słowo Kolagen wywodzi się z greckiego: cola – klej oraz genno – rodzić. „KLEJORODNY”. Jest białkiem, które klei, „spaja” elementy komórkowe, prowadząc do formownia z nich tkanek i narządów. Kolagen występuje we wszystkich narządach.

KOLAGEN
Jest „proteiną młodości”, która stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego, 70% białek skóry, 30-60% kości i aż 99% białka oka. Kolagen wraz z elastyną tworzą w skórze właściwej elastyczną siateczkę, która nadaje skórze sprężystość, elastyczność, jędrność, a także wiąże wodę, substancje lipidowe, które stanowią o kondycji tkanki łącznej, czyli w istocie o kondycji całego organizmu.

KOLAGEN JEST SKŁADNIKIEM WIĘKSZOŚCI LUDZKICH ORGANÓW
Najważniejsze białko w organizmie człowieka, w znacznej mierze decyduje o naszym wieku biologicznym. Nigdy przedtem i nigdzie dotąd na świecie nie uzyskano kolagenu biologicznie aktywnego, który hydratowany w postaci czystej zachowuje budowę p o t r ó j n e j  h e l i s y, właściwej tylko białkom organizmów żywych.

Czy wiesz, że :
O rzeczywistym wieku biologicznym nie decydują pierwsze liczby PESEL, ani liczba siwych włosów, wyraz oczu ani postawa ciała. O tym ile naprawdę masz lat przesądza kondycja białek, spajających niemal wszystkie komórki Twojego ustroju. To kolagen, w którym dosłownie zanurzony jest Twój organizm, stanowi najwierniejsze odzwierciedlenie jego potencjału biologicznego.

Dlatego tak bardzo ważne jest zachowywać przez całe nasze życie jak najlepszą strukturę i wydolność kolagenu ustrojowego czyli tkanki łącznej.

Przestań więc myśleć o kolagenie wyłącznie jak o siatce proteinowej, zabezpieczającej twarz przed pomarszczeniem się. Jest to bowiem białko zróżnicowane na kilkanaście typów, podstawowe białko tkanki łącznej, które łączy, spaja i nadaje kształty narządom. Pełni również funkcje podtrzymujące, ochronne, pośredniczy w odżywianiu komórek, a przy tym ma właściwości odnawiania i regenerowania składników ciała.

To rzeczywiście jest białko młodości.

Ciekawostką jest fakt, że właśnie w fibroblastach, komórkach-fabrykach odpowiedzialnych za produkcję i naprawę kolagenu najważniejszych typów I, II, III, IV i V natura zamontowała z e g a r  b i o l o g i c z n y, odmierzający czas naszego życia. Mechanizm tego zegara jest tak precyzyjny, że naukowcy badający próbkę tkanki łącznej, są w stanie określić wiek właściciela komórki z dokładnością do mniej niż jednego roku!

KIEDY PROCESY NAPRAWCZE NIE SĄ W STANIE NADĄŻYĆ ZA PROCESAMI DEGRADACJI NAJWAŻNIEJSZEGO BIAŁKA – WÓWCZAS ZACZYNAMY CHOROWAĆ, GORZEJ SIĘ CZUJEMY, ŹLE WYGLĄDAMY, SZYBCIEJ SIĘ MĘCZYMY, SŁABIEJ WIDZIMY, KRÓTKO MÓWIĄC ZACZYNAMY SIĘ STARZEĆ!!!

Od mniej więcej 25-tego roku życia skóra ludzka zaczyna powoli tracić cechy elastyczności, sprężystości, podobnie jak mięśnie tracą siłę, a kości ubożeją w wapń. Wszystkie te objawy starzenia się człowieka, wynikają z postępującego deficytu kolagenu, którego biosynteza jest z wiekiem coraz słabsza.

Obrót kolagenu w organizmie trwa nadal, lecz im bliżej starości tym procesy degradacji zaczynają przeważać nad procesami syntezy, szczególnie syntezy kolagenu rozpuszczalnego, który zapewniał dotąd skórze elastyczność i możliwość pęcznienia, dzięki zdolności wiązania wody.
Po trzydziestym roku życia
, u każdego praktycznie człowieka rozpoczyna się zanik gruczołów łojowych i potowych oraz postępujące wysychanie i wiotczenie skóry. Pojawiają się zmarszczki. Dzieje się tak w skutek osłabienia włókien elastyny i kolagenu, stanowiących najważniejsze składowe podścieliska łącznotkankowego. Wolne rodniki, toksyny i enzym zwany kolagenozą, niszczą włókna białkowe, a w organizmie spada poziom mikroelementów i witamin stymulujących naturalną produkcję kolagenu przez fibroblasty i chondrocyty.

Tkanka łączna ma ścisły związek z wymianą materiału biologicznego, także innego niż białka. Gdy więc jej żywotność się pogarsza, coraz silniej będziesz odczuwał następstwa wysiłku, przemęczenia i chorób. Ludzie, u których obniża się poziom kolagenu ustrojowego (tkanki łącznej) potrzebują natychmiast więcej czasu na wypoczynek po wyczerpującym dniu, dłużej trwa u nich rekonwalescencja pochorobowa, zmienia się chemia mózgu, co rzutuje na samopoczucie psychiczne. Co gorsza wzrasta ryzyko, że niektóre dolegliwości odczuwać już będą do końca życia, np.: u kobiet wchodzących w okres menopauzy, poziom kolagenu potrafi się obniżyć nawet o 30% w przeciągu niespełna roku.

SKUTKI NOEDOBORU KOLAGENU

Młoda skóra                                                                   Stara skóra

KOLAGEN
Jest odpowiedzialny między innymi za właściwe nawilżenie i kondycję skóry, gałki ocznej, włosów i paznokci oraz ciągłą odnowę komórek wszystkich narządów. Większość składników ludzkiego ciała odnawia się w określonym cyklu. I tak kolagen :

  • w wątrobie wymieniony całkowicie zostaje po miesiącu
  • w kościach, stawach ponad rok
  • układ nerwowy po 12 miesiącach
  • skóra po 77 dniach
  • komórki krwi po trzech miesiącach
  • cała krew: kobieta – 3 lata, mężczyzna – 4 lata

KOLAGEN ze względu na swoje występowanie w organizmach żywych jest również w centrum uwagi lekarzy, biochemików i biologów.
KOLAGEN jest biopolimerem o wielu cennych właściwościach, wykorzystywanych świadomie przede wszystkim w produkcji takich materiałów medycznych, jak np. nici chirurgiczne, szwy rozpuszczalne, folie kolagenowe, błony transplantacyjne, protezy tętnicze, gąbki kolagenowe, jako składnik maści leczących oparzenia, rozstępy, blizny lub kapsułki do leków. Próby stosowania w kosmetyce i implantologii kolagenu początkowo syntetycznego, a później bydlęcego, przyniosły sukces połowiczny. Kolagen pochodzenia zwierzęcego zostaje wycofywany z handlu między innymi na skutek epidemii BSE ( choroby wściekłych krów). Takie formy produkowanego kolagenu były zazwyczaj nierozpuszczalne w wodzie, nie posiadały też zdolności wchłaniania się w skórę. Ponieważ nie pozyskano dotąd kolagenu biologicznie aktywnego, o budowie łańcuchów aminokwasowych identycznych jak u człowieka.

A CO JEŚLI ODKRYTO TAKI KOLAGEN, BIOLOGICZNIE AKTYWNY,
O BUDOWIE IDENTYCZNEJ JAK U CZŁOWIEKA?!?
A CO SIĘ STANIE JEŚLI OSZUKAMY ZEGAR NASZEGO ŻYCIA ZAMKNIĘTY
W MILIONIE KOMÓREK WYTWARZAJĄCYCH KOLAGEN???
CO JEŚLI MOŻEMY PRZESUNĄĆ W CZASIE MOMENT PRZEJŚCIA
NA EMERYTURĘ NASZYCH KOMÓREK,
KTÓRE PRODUKUJĄ KOLAGEN W NASZYM ORGANIŹMIE?!?

TO ZNACZY, ŻE MOŻEMY ZATRZYMAĆ CZAS. . .
I POPRAWIĆ JAKOŚĆ WŁASNEGO ŻYCIA
Możemy być piękni, młodzi i zdrowi aż po same koniuszki!!!
JEST TO ABSOLUTNIE MOŻLIWE!!!

To do nas należy decyzja jak chcemy wyglądać:

Dodaj komentarz