Badania i certyfikaty

Polski kolagen naturalny uzyskał świadectwo jakości zdrowotnej wydane przez Państwowy Zakład Higieny HŻ/7849/01/2003. Numer w rejestrze kosmetyków RK/83374/2003. Badania mikrobiologiczne i dermatologiczne wykazały, że kolagen naturalny długotrwale nawilża skórę i przyspiesza regenerację naskórka. Badany preparat zawiera naturalny kolagen, który stanowi rusztowanie dla nowego kolagenu produkowanego przez odkładające się w nim fibroblasty. W ten sposób korygują się ubytki w skórze i stymuluje się synteza nowego kolagenu oraz tkanki łącznej.

Efektem tego procesu jest poprawa napięcia skóry i wygładzenie drobnych zmarszczek. Obecny w składzie kwas mlekowy – działając keratolitycznie – przyspiesza złuszczanie naskórka, wygładza go i rozjaśnia istniejące przebarwienia. Rozluźniając komeocyty ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.

Systematyczne stosowanie badanego żelu zapobiega przesuszeniu skóry, uelastycznia i wygładza naskórek, spłyca zmarszczki i poprawia napięcie skóry. Zdaniem testujących, preparat jest wydajny w użyciu i nie wywoływał objawów podrażnienia u żadnej z testujących go osób. Otrzymał bardzo dobrą ocenę własności użytkowych.

Badania fizyko-chemiczne wykazały:

  • pH – 3,7
  • całkowita stabilność w temper. +4,1°C +26,1°C
  • pozostałość suchej masy 2,55%

Badania właściwości alergizujących i toksyczno-drażniących:
u wszystkich badanych osób, zarówno w grupie probantów zdrowych, jak i z dermatozami alergicznymi i niealergicznymi, próby naskórkowe wypadły negatywnie. Żel nie wywiera działania alergizującego, ani toksyczno-drażniącego.

CERTYFIKATY:

FDA-rejestracja-firm-Colway-VCRP-2511

FDA-rejestracja-Kolagenu-Naturalnego-VCRP-2512